Vo štvrtej lige Bánová prekvapila lídra, v piatej vyhrávali domáci

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Archív MY)

Góly:
7. Kincl, 65. (pen.) Kubena. Rozhodoval Jančo, 250 divákov. ŽK: Janči M., Belaník, Cetera – Tkáčik, Surma, Ďuratný D., Holák.
STRÁŇAVY: Šteiniger – Janči L. (17. Brezáni), Janči M., Jamečný, Tichý, Chrachala (46. Rolček), Cetera, Belaník, Čerňan, Hrbek, Ševčík (70. Ďuratný T.).
BÁNOVÁ: Juhás – Kubena, Surma, Tkáčik, Lazar, Štalmach, Sulovský (77. Halama), Dzibrík (67. Holák), Kincl, Polóni (86. Kostolný), Ďuratný D.
Líder tabuľky stratil prvé body na domácom ihrisku až v poslednom zápase na jeseň. A ďalšia strata prišla aj v prvom jarnom domácom súboji. Stráňavy zaskočil už v 7. minúte Kincl, ktorý prekonal Šteinigera. Stráňavy sa snažili vyrovnať, ale v 65. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov z penalty Kubena. Bánová si svoj náskok postrážila a trošku prekvapujúco berie od lídra všetky body.

Trstená – Bytča 2:1 (1:0)
Góly:
36. Maťovčík, 60. Mahút – 90. Malík. Rozhodoval Grenčík, 150 divákov. ŽK: Šamaj, Kocian, Špánik.
BYTČA: Baláž – Šamaj, Kocian, Kostelný, Špánik, Kučavík, Daniš (69. Gašperík), Malík, Mikoláš, Kabašta, Ďurkech (56. Pavlík).
V súboji tímov zo spodných priečok tabuľky išlo do vedenia domáce mužstvo, keď Maťovčík prestrelil Baláža. Na ďalší gól museli diváci čakať do 60. minúty, keď sa k lopte dostal Mahút a zvýšil na 2:0. Bytči sa podarilo stav už len skorigovať gólom v záverečných minútach zápasu.

Tvrdošín – Rosina 1:0 (1:0)
Gól:
27. Jendrol. Rozhodoval Foltán, 200 divákov. ŽK: Gálik – Jaroš, Švikruha.
ROSINA: Jurčenko – Kurucár – Laš, Jaroš, Bistiak, Drexler, Porubčanský, Mrázik, Švikruha, Martinčo (53. Slatinský), Turčan.
O výsledku zápasu sa rozhodlo už v prvom polčase. V 27. minúte sa zbavil pozornosti hosťujúcej obrany Jendrol, ktorý tak prekonal Jurčenka. V druhom polčase Rosine nemožno uprieť snahu o vyrovnanie, ale tá sa gólom neskončila.

Ostatné výsledky: KNM – Turčianska Štiavnička 1:2, Staškov – Oravské Veselé 4:1, Závažná Poruba – Diviaky 2:0, Belá-Dulice – Dolný Kubín 3:1.

: 60. Pa. Staňo, 69. Birtus, 80. Jaroš.
ŽK: Birtus – Chvalník, Taška. Rozhodoval Roštár, 250 divákov.
PREDMIER: Uríček – Chvalník, Taška, Čička (75. Slobodnik), M. Pobijak, P. Pobijak, Klus, Pistovčák, Čillík, Novák, A. Pobijak.
Prenikavé lúče jarného slniečka intenzívne svietili na perfektný výkon domácich. V kvalitnom zápase rozhodli góly v druhom polčase po pekných akciách a efektívnom zakončení. Predmier prehral aj druhý jarný zápas a opäť neskóroval.

Terchová – Rudina 5:0 (0:0)
Góly:
51., 63. a 80. Vantúch Jur., 57. Poleť, 70. Baláž. Rozhodoval Chmúrny, 200 divákov.
TERCHOVÁ: Sága – Perexta, Grulling, Tlacháč, Vantúch Jur., Poleť, Ďurica, Melišík (46. Papala), Gallo (65. Baláž), Jánošík Š. (46. Kačáni), Cingel.
V prvom polčase sa niesla hra v znamení dobíjania brány Rudiny, keď sa hostia sústredili hlavne na obranu. V druhom domáci tréner oživil hru striedaniami. Prinieslo to svoje ovocie, keď sa v 51. minúte presadil Juraj Vantúch, ktorý svojim gólom zlomil odpor súpera. Následne sa hra niesla plne v réžii Terchovej, ktorá dominovala a zaslúžene vysoko vyhrala.

Strečno – Belá 2:0 (0:0)
Góly
: 83. Beháň P., 84. Oberta. Rozhodoval Badura, 350 divákov. ŽK: Syrovatka, Kašjak, Štadani – Tichák. ČK: 77. (po 2. ŽK) Ripel.
STREČNO: Bukovinský – Beháň M., Syrovatka, Cvacho, Ilovský, Beháň J., Beháň P., Oberta, Kašjak, Štadáni (72. Mazák, 78. Tučník), Sokolovský (59. Samec).
BELÁ: Tichák – Gapa, Ripel, Laščiak, Povinec, Ďugel, Remek (74. Šipčiak), Ševčík, Macho, Korenčík, Franek.
V súboji medzi Strečnom a Belou sa aj napriek šanciam hralo dlho bez gólov. Tie prišli až v záverečných minútach. Najskôr sa v 83. minúte presadil Patrik Beháň. To zrejme hostí vyviedlo z koncentrácie, pretože o minútu neskôr zvýšil na 2:0 Oberta. Strečno si už víťazstvo postrážilo.

Višňové – Bytčica 3:0 (1:0)
Góly:
27. Turský, 55. (vl.) Frko, 85. Štefanica A. Rozhodoval Hreus, 200 divákov. ŽK: Ťažký.
VIŠŇOVÉ: Kramar – Gaško (46. Maňak), Ondák, Kočiš, Ondruš, Ťažký, Turský, Majtanik, Hubočan, Štefanica O. (59. Štefanica A.), Drahno.
BYTČICA: Gálik – Willinger, Zuziak, Wtorek, Kuciak, Baranovič, Frko (80. Dietrich), Vršanský, Adamov, Dudoň (66. Kvasnica), Morvay.
V súboji dvoch neďalekých obcí mali herne navrch domáci futbalisti. Tí šli do vedenia v 27. minúte, keď skóroval Turský. Desať minút po zmene strán si loptu do vlastnej siete zrazil Frko a bolo 2:0. Bodku za víťazstvom Višňového dal v 85. minúte striedajúci Augustín Štefanica.

Štiavnik – Varín 3:2 (1:1)
Góly:
4. a 66. Kahát, 49. Lulák – 44. Mydliar, 87. Repáň. Rozhodoval Burger, 170 divákov. ŽK: Všelko.
ŠTIAVNIK: Mištrík – Pobiak, Piroha, Fujaček (39. Lulák), Všelko, Mišutka (15. Palko, 46. Šutara), Krajči, Mračník, Hujo, Kahát, Milúch.
VARÍN: Ružička – Lopušan (76. Kubovich), Repaský, Repáň, Kadrliak, Ondráš, Bielik, Koňušiak, Mydliar (56. Ripel), Hruška, Hanuliak.
Výborný vstup do zápasu predviedol Štiavnik, keď sa presadil Kahát. Minútu pred odchodom do šatní však vyrovnal Mydliar. Dobre vstúpili domáci aj do druhého polčasu, keď Ružičku prekonal Lulák. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval v 66. minúte Kahát. Iskierku nádeje pre hostí vykresal v závere Mydliar, ale vyrovnanie už neprišlo.

Rajec – Skalité 2:0 (2:0)
Góly:
1. a 25. Rybár. Rozhodoval Petrík, 100 divákov. ŽK: Hollý, Panák, Očko – Lušňák, Mudrík.
RAJEC: Fraštia – Pekara, Hájek (68. Miko), Drahno, Chupáň (35. Mazák), Rybár, Hollý (73. Osika), Panák, Očko, Person, Jeťko.
Rajec vstúpil do zápasu aktívne, keď si po centri vbehol do pokutového územia Rybár a ten pretlačil loptu cez obrancu a brankára až do brány. V 25. minúte našla kolmica medzi obrancami Rybára, ktorý si zbehol opäť z pravej strany a zvýšil. V druhom polčase mali šance oba tímy, ale gól už nepadol, keď Očkovu strelu hostia z bránkovej čiary vykopli.

Ostatný výsledok: Zborov nad Bystricou – Rudinská 1:1.

1. Terchová 15 13 0 2 42:15 39
2. Rajec 15 10 3 2 51:14 33
3. Strečno 15 11 0 4 38:19 33
4. Predmier 15 8 2 5 31:20 26
5. Višňové 15 8 2 5 31:22 26
6. Čierne 15 8 1 6 37:35 25
7. Belá 15 7 2 6 33:26 23