Zostaň s nami v kontakte: Zilina Bytča

TÓLKŠOU!

Kde a kedy ?

Hra simuluje fiktívnu talkshow s názvom Posledný súd, v ktorej nie súdy ale diváci rozhodujú, kto je vinný za určitý zločin. Ide o groteskný pohľad do televízneho štúdia, kde sa naživo rozhoduje o živote človeka. Televízia baží po príbehu, po emócii, chce happy end za každú cenu. Jozef, ktorý za veľmi tragických okolností stratil dcéru, je konfrontovaný s falošne súcitnými otázkami moderátorky, s neúprosným diváckym hlasovaním a s vykalkulovaným scenárom relácie. Trpká komédia reaguje na bulvárne praktiky súkromných médií, ktoré parazitujú na ľudskom nešťastí a osobných tragédiách tzv. celebrít, ale aj celkom obyčajných ľudí.

Popis

Autor hry, Miroslav Djablik (1959) žije a pracuje v Žiline. Vystriedal viacero povolaní, v súčasnosti pracuje ako operátor v spoločnosti Mätsa Tissue (Tento) v Žiline. Píše poéziu, poéziu pre deti a dramatické texty. Jeho divadelná hra Sladký sen sa dostala v roku 2006 do finále dramatickej súťaže o Cenu Alfréda Radoka v Prahe. O rok neskôr získal s hrou Don Juan v posteli v tejto prestížnej česko-slovenskej súťaži prvú cenu. Hra bola uvedená formou scénického čítania na festivale Divadlo Plzeň 2008.

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasazilina.sk

Odporúčame

Food/Drink festival

Food & Drink festival. Bohatý kultúrny program, zábavné akcie pre deti a výstava historických vozidiel.

Hobby a odborné podujatia

ANDER Z KOŠÍC V ŽILINE

„Ľudze mojo“ – presne takto sa zvykne prihovárať Ander z Košíc (vlastným menom Ján Pisančin) divákom. Už viac ako štyridsať rokov zabáva ľudí a rozdáva dobrú náladu.

Zábava